אודות העמותה

למען אחי > אודות העמותה
עיר חדשה, מבטיחה ומתקדמת
מודיעין. עיר צעירה ומבטיחה שהוקמה אי אז במחצית שנות ה-90, בין גוש דן לירושלים.

בשל מיקומה האידיאלי ואוכלוסיות היעד המבוססות אליהם היא יועדה, התאפיינה מודיעין בתכנון מוקפד וברמה בלתי מוכרת של השקעה תכנונית וביצועית. הבניה נעשתה על פי סטנדרטים עדכניים ביותר, וכך גם התשתיות העירוניות והפיתוח הסביבתי במקום.

העיר המשופעת מרחבים ירוקים, מרכזי ספורט ומרכזי קניות מודרניים, משכה אליה אנשי היי טק ועסקים, אנשי צבא קבע ומשטרה, ובעלי מקצועות חופשיים, שמצאו כאן הזדמנות מצויינת לשדרוג רמת החיים, תוך שמירה על קירבה למרכז הארץ.

וואקום ירוק נטול רוח

אך אליה וקוץ בה.
העיר החדשה והמבטיחה, לא נתנה את דעתה לצרכים ישראלים שורשיים. כל אותם שרותי קהילה מסורתיים המשובצים בכל עיר ונמצאים שם למען התושב בעת הצורך, נעדרו מהנוף המטופח. כך מצאו את עצמם מאות משפחות בתוך וואקום ירוק, אך נטול רוח.

תושבים ברמות שונות של זיקה למסורת ישראל, חיפשו מסגרות חינוך מתאימות לילדים, בתי כנסת לתפילות השבת, שיעורים, הכנה יהודית לנישאים ולבני מצווה, ועוד ועוד.

על הרקע הזה הוקמה בשנת 2001 'למען אחי' – עמותה חברתית שנועדה לתת שרותי קהילה, דת, חינוך וחברה לתושבי מודיעין, ללא כוונות רווח.

'למען אחי' נכנסת לתמונה

משלחת של אנשי לב מתושבי מודיעין פנתה למודיעין עילית הסמוכה בבקשה לספק את צמאונם למרכזים תורניים פעילים. יד עליונה כמו כיוונה אותם אל האנשים הנכונים, אנשי חזון ומעש שנענו לקריאה והקימו את 'למען אחי'.

ההתחלה היתה צנועה, כמעט מאולתרת. אל בית הכנסת המרכזי הדומם נשלחו מטעם 'למען אחי' מספר אנשים צעירים, רבני קהילות בהכשרתם, והתקבלו שם על ידי התושבים ורב העיר בהתלהבות רבה. דבר הוביל למשנהו, ולבקשת מדרשות ובתי כנסת נוספים בעיר נשלחו עוד ועוד רבני קהילות ומוסרי שיעורים לאייש את המקומות בנוכחותם, ובשתוף פעולה עם אותם בתי מדרשות להפוך למרכזים תורניים שוקקים.

נפתחו שיעורים בנושאים שונים במסורת ישראל, תוכניות הכנה לבני מצווה ולנישואין, ואף תוכניות ערכיות, חינוכיות וחברתיות לנשים, לילדים ולנוער החלו להתפתח.
לשמחת התושבים – שצמאו לכך מאד – לא היה גבול.

מאז ועד היום

'למען אחי' עומדת שם למען אחיה תושבי מודיעין, מאז ועד היום. בעת שמחה, או חלילה לוויה ואבל, נותנת מענה למגוון שרותי דת, חינוך וחברה, וכל עניין שבמסורת, ובכך משלימה את העיר היפה והמתקדמת מודיעין, למקום שמאזן בשלמות חומר ורוח, פנים וחוץ, ישן עם חדש.

 

למען אחי משלימה את העיר היפה והמתקדמת מודיעין, למקום שמאזן בשלמות חומר ורוח, פנים וחוץ, ישן עם חדש.

למען אחי שמחה לקחת חלק גם בהובלת מגוון פרויקטים קהילתיים-חברתיים

© 2024 למען אחי

Created by WINSITE